Zdrowe odżywianie to nie wszystko – Sprawdź jak ważna jest aktywność fizyczna!

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Właśnie tak brzmi od lat powtarzane Polskie przysłowie. Co więc należy zrobić by poczuć się dobrze w swoim ciele? Podstawą jest zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna!

Jak powinna wyglądać zbilansowana dieta?

Jest to program żywieniowy w którym wszystkie składniki odżywcze dostarczane są w odpowiednich proporcjach. Głównym jego założeniem jest pozbycie się z jadłospisu zbędnych, “pustych” kalorii. Zbilansowana dieta powinna zawierać produkty bogate w białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy, minerały oraz błonnik. Każdy z tych elementów odgrywa ważną rolę w naszym metabolizmie dlatego nie powinno żadnego zabraknąć! Z żadnym nie można również przesadzić, gdyż będzie to miało negatywny wpływ na twoje zdrowie i samopoczucie. To jednak nie wszystko! Niezbędna jest również aktywność fizyczna!

Aktywność fizyczna, co musisz wiedzieć?

Słowa te często kojarzą się z męczącym i ryzykownym sportem, jednak w praktyce wyglada to całkowicie inaczej. Jeśli nie jesteś typem sportowca, nie musisz biegać czy intensywnie ćwiczyć by zachować sprawność fizyczną i dobre samopoczucie. Co więc jest dobrym rozwiązaniem? Spacery! Rozmaite, częste spacery po parkach, górach lub lasach. To właśnie one, niezależnie od wieku pozwolą Ci utrzymać dobre samopoczucie.

Jak aktywność fizyczna wpłynie na Twój organizm?

Regularna aktywność fizyczna, (m.in. częste spacery) reguluje działanie metabolizmu, pomaga spalić rezerwy tłuszczu oraz minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy otyłość. Oprócz tego długi spacer dobrze wpłynie na Twoje zdrowie psychiczne, pomoże się odstresować i oczyścić umysł. Jest to odpowiednia forma aktywności fizycznej dla osób w każdym wieku, od małych dzieci, przez ciekawych świata nastolatków, po uśmiechniętych seniorów.

Gdzie wybrać się na spacer?

Na codzienny spacer proponujemy wybrać się do miejsc z dala od miejskiego hałasu. Może być to park lub las w twojej okolicy. Przejdź się sam, ze swoim pupilem, z rodziną czy znajomymi – osobami przy których czujesz się swobodnie. Polecamy również raz na jakiś czas urozmaicić wędrówkę! My osobiście jesteśmy zakochani w naszych Polskich górach. Znajdą się tam łatwe trasy dla rodzin z dziećmi lub seniorów, jak i trudniejsze dla energicznej młodzieży! A jak już o dłuższych wycieczkach mowa, my zawsze zabieramy ze sobą trochę energii zamkniętej w papierowej paczce strunowej od Your Taste!

Pozdrawiamy wszystkich miłośników gór i przypominamy o odpowiednim prowiancie na drogę!

Źródło: Peluso MA, Guerra de Andrade LH. Physical activity and mental health: the association between exercise and mood. Clinics (Sao Paulo). 2005 Feb;60(1):61-70. doi: 10.1590/s1807-59322005000100012. Epub 2005 Mar 1. PMID: 15838583.

2 replies on “Zdrowe odżywianie to nie wszystko – Sprawdź jak ważna jest aktywność fizyczna!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *