Produkt miesiąca – Mieszanka owoców liofilizowanych!

Co wchodzi w skład mieszanki owoców liofilizowanych?

Mieszanka składa się z liofilizowanych malin, aronii, jagód goji oraz czerwonych i czarnych porzeczek. Pochodzą one od Polskiego, lokalnego producenta który zajmuje się zarówno uprawą jak i procesem liofilizacji.

Skąd wysoka cena owoców liofilizowanych?

Do produkcji 1 kilograma owoców liofilizowanych wykorzystuje się aż 10 kilogramów świeżych owoców najwyższej jakości. Ponadto liofilizacja owoców jest wymagającym procesem składającym się z 3 skomplikowanych etapów. Wszystko to, by w naszych domach mogły się znaleźć w 100% zdrowe przekąski o długim terminie przydatności do spożycia!

Jak wygląda proces liofilizacji?

Liofilizacja to najlepszy do tej pory, znany nam sposób konserwowania żywności bez potrzeby użycia sztucznych substancji. Polega on na całkowitym odwodnieniu produktu poprzez jego zamrożenie oraz odparowanie wody przez sublimacje. Mówiąc prościej – zamrożona woda w owocach odrazu zostaje zamieniona w parę i oddzielona od produktu.

Czym wyróżniają się owoce liofilizowane?

Jest to prawdziwa bomba smakowa! Po procesie liofilizacji w owocu pozostaje jedynie to co najlepsze, uwydatniony zostaje ich smak, a wszystkie witaminy i mikroelementy zachowane są w niezmiennym stężeniu. To właśnie z tego względu liofilizacja uważana jest za najzdrowszy proces konserwacji. W przeciwieństwie do klasycznych suszonych owoców nie wymagają one dodatku konserwantów, ich data przydatności sama w sobie jest bardzo długa.

Jak wykorzystać owoce liofilizowane w kuchni?

Owoce liofilizowane są dosyć specyficznym produktem. Mogłoby się nam wydawać że sprawdzą się jedynie w roli samodzielnej przekąski. Nic bardziej mylnego! Produkt ten doda Twoim daniom pięknego wyglądu oraz co najważniejsze – niepowtarzalnego smaku. Bez wątpienia będą najlepszą dekoracją dla Twojego tortu, bezy czy babeczki. Polecamy dodać je również do domowego bloku czekolady, wzbogacić za ich pomocą smak porannej owsianki czy popołudniowych naleśników. Z pewnością pokochasz ten smak tak jak my!

Jak przechowywać owoce liofilizowane?

Owoce liofilizowane nie są wymagające jeśli chodzi o przechowywanie. By zachować ich smak przede wszystkim trzymaj je w suchym, szczelnym pojemniku. Tu z pomocą przychodzą opakowania Your Taste z zamknięciem strunowym Zip-Lock które pozwolą Ci utrzymać świeżość produktu długo i praktycznie!

Kliknij tutaj, aby kupić mieszankę owoców liofilizowanych od Your Taste!

Owoce liofilizowane

Źródło: Donno D, Mellano MG, Riondato I, De Biaggi M, Andriamaniraka H, Gamba G, Beccaro GL. Traditional and Unconventional Dried Fruit Snacks as a Source of Health-Promoting Compounds. Antioxidants (Basel). 2019 Sep 13;8(9):396. doi: 10.3390/antiox8090396. PMID: 31540213; PMCID: PMC6770932.

1 reply on “Produkt miesiąca – Mieszanka owoców liofilizowanych!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *